Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
Liepa
Lietuvos statybininkų asociacijos įmonių vadovai lankėsi Baltarusijoje 2012-07-13

Baltarusijos statybininkų sąjungos kvietimu š. m. liepos 11-12 dienomis Lietuvos statybininkų asociacijos įmonių vadovų 10 žmonių delegacija lankėsi Baltarusijoje. Delegacijai vadovavo asociacijos prezidentas A. Šeštakauskas. Kartu vyko ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos gen. direktorius G. Rainys. Įvyko susitikimas su Baltarusijos statybininkų sąjungos valdybos nariais. Susitikime dalyvavo Architektūros ir statybos ministras A. Ničkasov, Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje V. Dražin bei Baltarusijos architektų sąjungos pirmininkas A. Korbut.
Delegacijai buvo parodyti restauruojami istoriniai, paminklosauginiai objektai. Išsamesnė informacija pateikiama (žr. plačiau).

Plačiau...

Projektas “Informacinių modelių apie asbestą sukūrimas” 2012-07-12

Pavojingų medžiagų uždraudimas yra vienas iš pagrindinių ES sveikatos ir saugos politikos elementų. Po bendro draudimo, vis dar esamų asbesto šaltinių saugus šalinimas vyksta nepakankamai sparčiai. Asbestas vis dar išlieka pavojingiausia vėžį sukeliančia medžiaga daugelio šalių darbo vietose.
Kadangi žalingas asbesto poveikis darbuotojus statybos įmonėse paliečia labiausiai, todėl Lietuvos statybininkų asociacija nutarė dalyvauti projekte “Informacinių modulių apie asbestą sukūrimas”, kurį įgyvendina socialiniai partneriai FIEC ir EFBWW.
2012 m. birželio 27 d. Briuselyje įvyko seminaras "Pagilinkime žinias apie Asbestą".
Pradžioje visi seminaro dalyviai buvo supažindinti su vykdoma veikla, informacinių modelių bei lankstinukų kūrimu. Labai išsamus ir informatyvus pranešimas buvo Prancūzijos atstovų, kurio metu jie supažindino seminaro dalyvius su esama situacija Prancūzijoje asbesto šalinimo ir mokymų srityse. Taip pat prancūzai supažindino su kuriama teisine bei normine baze, susijusia su asbesto pavojumi darbo vietoje, kaip jį saugiai pašalinti. Seminaro metu kiekvienas iš projekto dalyvių pristatė paruoštus informacinius lapus, juos pakomentavo. Lietuvos statybininkų asociacijos atstovas Andrius Šipkinas pristatė asbesto panelių (lakštų) informacinį lapą. Seminaro pabaigoje buvo aptarti tolimesni veiksmai vykdant šį projektą.
Šiame seminare dalyvavo Andrius Šipkinas, Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro Statybos mechanizacijos mokymo skyriaus vadovas ir Valstybinės darbo inspekcijos Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vedėjas - vyriausiasis darbo inspektorius Saulius Balčiūnas.
Tolimesni veiksmai įgyvendinant projektą (žr. plačiau)

Plačiau...

LSA narių visuotinis susirinkimas 2012-07-04

Š. m. birželio 27 d. įvyko LSA narių visuotinis susirinkimas.
Asociacijos prezidentas A. Šeštakauskas padarė pranešimą apie statybos sektoriaus aktualijas, pateikė ataskaitą apie asociacijos atliktą darbą bei pristatė prognozes.
Aplinkos ministras G. Kazlauskas pristatė statybos sektoriaus perspektyvas, įstatymų bei reglamentų pasikeitimus, daugiabučių namų modernizavimo eigą bei naujoves.
Ministro Pirmininko tarnybos kancleris D. Matulionis kalbėjo apie Lietuvos ekonomikos pokyčius ir perspektyvą.
LR Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas G. Čepas supažindino su darbų sauga, nelegalaus darbo reiškiniais ir prevencija statybos įmonėse, VDI įgyvendinamomis naujovėmis.
Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Ž. Plytnikas kalbėjo apie Viešųjų pirkimų įstatymų, taisyklių, rekomendacijų pokyčius.
Einamieji klausimai:
1. Buvo pristatytos Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybos fakulteto dekano Algirdo Juozapaičio ir Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto dekano Žymanto Rudžionio kandidatūros į LSA prezidiumo narius. Vienbalsiai pritarta A. Juozapaičio ir Ž. Rudžionio kandidatūroms į LSA prezidiumo narius.
2. Dėl Atmintinos dienos – Statybininkų dienos organizavimo - Statybininkų diena šiais metais rugsėjo mėn. įvyks Kaune.
Išsamesnė informacija (žr. plačiau)

Plačiau...

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901