Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
Balandis
20-oji tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA 2013-04-29

2013 m. balandžio 24-27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO įvyko 20-ji tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA.
Pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą pelniusi, Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamo konkurso "Geriausias metų gaminys" nominuota RESTA yra neabejotinai didžiausia statybų sektoriaus paroda Baltijos šalyse. Šiemet dalyvavo kompanijos iš 11 šalių, o parodos ekspozicijos išsidėstė 33 tūkst. kv. m. plote. Parodoje lankytojai galėjo susipažinti ne tik su statybos naujienomis, bet ir pasigrožėti mini sodais bei gėlynais.

Lietuvos statybų įmonės tarptautinėje arenoje žada konkuruoti kokybe 2013-04-29

Ar Lietuvos statybų įmonės gali lygiomis teisėmis varžytis su savo konkurentais užsienio rinkose? Kokius sunkumus patiria už šalies ribų bandantis įsitvirtinti verslininkai? Su kokiais ekonominiais, kultūriniais ir socialiniais skirtumais tenka susidurti plėtojant savo veiklą?
Šiuos ir kitus statybų sektoriui aktualius klausimus balandžio 24 d. aptarinėjo į šių metų "Spaudos forumą" tema "Lietuvos statybų verslas tarptautinėje arenoje: situacija ir perspektyvos" susirinkę Lietuvos, kaimyninių šalių bei Skandinavijos statybų pramonės įmonių atstovai, statybos įmones vienyjančių asociacijų vadovai bei politikai.
Ši konferencija – tai pirmasis oficialus renginys įtrauktas į oficialų Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai 2013 m. renginių sąrašą. Išsamesnė informacija (žr. plačiau).Plačiau...

Statistika. Neblaivūs darbuotojai 2013-04-23

Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad šiemet darbe jau nukentėjo 3 neblaivūs darbuotojai.
Pabrėžtina, kad pernai 3 žuvusieji ir 10 sunkiai susižalojusių neblaivių darbuotojų buvo statybos įmonių darbininkai; beveik visi jie traumas patyrė nukritę iš aukštai. Tai betonuotojai, mūrininkai, apdailininkai, suvirintojai, ekskavatorių mašinistai, pagalbiniai darbininkai ir kt. Dažniausiai tai nuo 45 metų amžiaus ir vyresni vyrai, kurių kraujyje buvo nustatyta nuo 0,46 iki 5,35 promilės etilo alkoholio. Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

Susipažinimas su Estijos statybų sektoriaus kvalifikacijų sistema 2013-04-22

Kovo 18-22 dienomis Lietuvos statybininkų asociacijos vykdomasis direktorius Vaidotas Šarka kartu su Lietuvos Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro bei transporto sektorinio komiteto atstovais dalyvavo Leonardo Da Vinči projekto vizite į Taliną pasidalinti patirtimi ir susipažinti su sektorinės partnerystės vaidmeniu plėtojant kvalifikacijų sistemą Estijoje. Vizito metu buvo pristatyta Estijos nacionalinė kvalifikacijų sistema ir vykdomos reformos susijusios su nacionalinės kvalifikacijų sistemos suderinimu su Europos kvalifikacijų sistema. Susitikimai vyko su Švietimo ir mokslo ministerijos, Estijos kvalifikacijų tarnybos (www.kutsekoda.ee), mokymosi visą gyvenimą fondo (www.INNOVE.ee) , Estijos aukštojo mokslo kokybės agentūros (EKKA), „ARCHIMEDES“ fondo, Estijos statybos įmonių asociacija, Statybos sektorinė profesinė taryba tarybos bei kitais atstovais.
Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

VDI tikrins, kaip vykdomas Garantijų komandiruotiems darbuotojams įstatymas 2013-04-22

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) balandį ir gegužę vykdys įmonių, kuriose dirba į Lietuvą komandiruoti darbuotojai, bei įmonių, komandiruojančių darbuotojus iš Lietuvos, tikrinimų akciją. Tikrinimų metu bus kreipiamas dėmesys, ar į Lietuvos įmones komandiruoti užsieniečiai turi ne blogesnes darbo sąlygas nei Lietuvoje nustatytos minimaliosios darbo sąlygos. Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

Balandžio 28 d. - Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena 2013-04-22

Balandžio 28 d. kasmet pažymima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos
diena. Šios dienos ištakos susijusios su Tarptautine žuvusių ar sužalotų
darbuotojų atminties diena, kurią 1989 m. balandžio 28 d. pirmąkart paminėjo
JAV ir Kanados dirbantieji.
Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena – tai proga priminti, kad jokios
kompensacijos už blogas darbo sąlygas nėra saugaus darbo kultūros dalis: darbuotojo
sveikata nėra prekė ir negali būti perkama. Žūtys, sunkūs sužalojimai, profesinės
ligos reiškia žmogiškąsias netektis ir kančias. Tačiau kartu tai – ekonominis nuostolis
tiek valstybei, tiek atskirų įmonių veiklai. Išsamesnė informacija (žr. plačiau)

Plačiau...

Statybų sezonui rengiantis 2013-04-22

Artėjant pavasariui įsibėgėja ir naujas statybų sezonas. Todėl ir darbdaviams, organizuojantiems statybos darbus, ir darbuotojams VDI dar kartą primena aplinkybes bei priežastis, kurios lėmė šiuose darbuose prarastas gyvybes. Nuolat prisiminkime – statybų darbai, o ypač darbai aukštyje, keliantys riziką nukristi, itin pavojingi.
VDI primena, kad pagilinti savo žinias darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais prieš organizuojant ar atliekant statybos darbus galima apsilankius Valstybinės darbo inspekcijos interneto svetainėje, rubrikose: Metodinės rekomendacijos ir „Statybų dalyviams“. Čia rasite ir patarimų, padėsiančių vertinant riziką.
Tikimės, kad pateiktos rekomendacijos ir jų pritaikymas statyboje padės nelaimei užbėgti už akių.
Valstybinė darbo inspekcija bendruoju telefonu konsultuoja:
I-IV – nuo 9 val. iki 16 val., V – nuo 9 val. iki 15 val. Pertrauka – nuo 12 val. iki 13 val. (8 5) 213 9772
Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA, SKAITMENINĖ STATYBA LIETUVOJE. PAŽANGA 2013 2013-04-12

Lietuvos statybininkų asociacija kartu su LR Ūkio Ministerija ir Danijos Ambasada Lietuvoje ir partneriais organizuoja kasmetinę tarptautinę konferenciją „Skaitmeninė statyba Lietuvoje. Pažanga 2013“. Jau antrus metus iš eilės organizuojamas renginys vyks RESTA 2013 parodos metu.
Renginio data: 2013 metų balandžio 26 d, penktadienis, pradžia 9:30 (registracijos pradžia 9:00).
Renginio vieta: Litexpo konferencijų centro salė 5.1, Laisvės pr. 5, Vilnius.
Konferencijos partneriai: LR aplinkos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga, Nacionalinė pasyvaus namo asociacija, Pastatų sertifikavimo ekspertų asociacija, Lietuvos vandens tiekėjų asociacija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas. Detalią informaciją apie konferenciją rasite: www.skaitmeninestatyba.lt/renginiai/konferencija2013 ir (žr. plačiau).

Plačiau...

Parodoje RESTA – nuo plytos iki galutinio sprendimo 2013-04-10

Paroda RESTA vyks š.m. balandžio 24-27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.
Didžiausia parodos ekspozicijos dalis tradiciškai bus skirta statybinėms bei apdailos medžiagoms, naujoms technologijoms, šildymo, vėdinimo, santechnikos įrangai, elektros instaliacijai. Išsiplėtusiose lauko aikštelėse bus eksponuojami mediniai ir rąstiniai namai, statybinė technika, įranga, priemonės.
Parodoje plečiasi alternatyvaus šildymo, energetiškai efektyvios statybos temos. Pernai metų parodoje šildymas ir galimybė taupyti buvo viena iš populiariausių temų,
Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

Darbo ginčų komisijų veikla įgauna pagreitį 2013-04-09

Lietuvos statybininkų asociacija informuoja, kad gautas Valstybinės darbo inspekcijos pranešimas žiniasklaidai, kuriame pateikiama informacija apie darbo ginčų komisijų veiklą.
Išsamesnė informacija žr. plačiau ir meniu skiltyje "VDI naujienos" kairėje.

Plačiau...

Standartizacijos teikiama nauda 2013-04-02

Lietuvos statybininkų asociacija informuoja, kad š. m. balandžio 25 d. Vilniuje, viešbučio „Holiday Inn“ konferencijų salėje, Lietuvos standartizacijos departamentas rengia informacinį seminarą, skirtą mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) atstovams.
Šio renginio tikslas – didinti informuotumą apie standartus ir standartizaciją bei jos teikiamą naudą MVĮ. Į jį kviečiami pramonės ir paslaugų įmonių, profesinių asociacijų, prekybos rūmų ir kitų organizacijų atstovai. Seminaro dalyviams bus pateikta išsamios informacijos apie standartizacijos teikiamą naudą, kaip jie gali būti taikomi įvairių veiklos sričių įmonėse ir kaip įsitraukti į standartų rengimo procesą. Pranešimą Europos standartai: nauda MVĮ ir Standartų informacinė platforma skaitys CEN-CENELEC atstovė Ingrid Soetaert, geros standartų taikymo praktikos pavyzdžių pateiks pranešėjai iš Lietuvos įmonių.
Renginys organizuojamas pagal Europos Komisijos finansuojamą projektą SMEST2 (išsami informacija apie šį projektą pateikta tinklalapyje www.smest.eu).
Registracija vyks iki š. m. balandžio 22 d. telefonu (8-5) 270 9360 arba el. paštu lstboard@lsd.lt. Seminaras nemokamas, vietų skaičius ribotas.
Pranešimai ir diskusijos vyks lietuvių ir anglų kalbomis (sinchroninis vertimas).

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901