Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
Spalis
Ar verslo pastabos – demagogija? 2013-10-31

Spalio 29 dieną vyko LR Aplinkos ir Ūkio ministerijų organizuotas pasitarimas dėl daugiabučių namų renovacijos proceso. Didžiausias dėmesys diskusijose buvo skirtas Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) trečiajam kvietimui dalyvauti pastatų renovacijoje. Pasitarime taip pat dalyvavo viešųjų pirkimų sistemoje užsiregistravę paslaugų teikėjai, Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), CPO atstovai.

Plačiau...

Investuotojus atbaido betvarkė dėl žemės nuomos 2013-10-30

LSA prezidento Daliaus Gedvilo nuomone, teisės aktai, reglamentuojantys valstybinės žemės nuomą privalo būti keičiami. Asociacija gavo informaciją apie atvejį, kuomet ūkio subjektas patyrė didelę žalą dėl nelogiško žemės nuomos reglamentavimo ir abejotinų teismo sprendimų.

Plačiau...

LSA įžvalgos naujo biudžeto kontekste 2013-10-29

Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) ir jos prezidentas Dalius Gedvilas naujojo valstybės biudžeto projekte įžvelgia tam tikrų užmaršumo ženklų bei tikisi, kad į sektoriaus atstovų pasiūlymus bus atsižvelgta. Tarp pagrindinių klausimų, turėsiančių didelės įtakos statybų sektoriaus ateičiai, yra nebaigtos valstybinių objektų statybos, nekilnojamo turto (NT) mokestis, Europos Sąjungos (ES) paramos panaudojimas, sąmatų skaičiavimo metodika.

Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

Kaip 2015 metais vertinsime renovacijos rezultatus? 2013-10-25

Aplinkos ministerijos atstovai džiaugiasi, kad 2013 metais renovacijos procesai padarė didelį proveržį, planuose – dar labiau išaugę tempai. Natūralu, kad Lietuvos daugiabučius energiškai efektyviais siekiama paversti greitai ir pigiai, o atsakomybė už kitą ne mažiau svarbų aspektą, kokybę, gula ant tiesioginių darbų atlikėjų, statybininkų pečių. Visgi galvojant apie aukštą darbų kokybę kyla ir bendrų klausimų apie pastatų modernizavimo strategiją.

Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

Statybos – vis dar didžiausių pavojų gyvybei vieta 2013-10-25

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pareigūnai keturis šių metų mėnesius – iki spalio aktyviai tikrino, kaip statybvietėse laikomasi darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų.
Tačiau, nors apie šią VDI vykdytą prevencinę akciją buvo plačiai informuojama, viešai paskelbti tikrinimų klausimynai, įmonėms pranešta apie tikrinimų laiką, rezultatai parodė, kad dalis įmonių, ar dėl nepakankamos specialistų kompetencijos, ar dėl aplaidumo, neatsakingo požiūrio, reikiamų priemonių saugant savo darbuotojus nuo sužalojimų bei žūčių darbo vietose neįgyvendina.
Išsamesnė informacija (žr. plačiau)

Plačiau...

Statybų sektoriaus dalyviai su valdžia kalbės vienu balsu 2013-10-09

Statybų sektoriuje veikiančios asociacijos nusprendė susitelkti ir stiprinti bendradarbiavimą, siekiant operatyviai keistis aktualiausia informacija ir spręsti iškylančias problemas.

Darnaus susijusių asociacijų darbo idėja kilo Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentui Daliui Gedvilui susitikus su penkiolikos asociacijų vadovais. Susitikimo dalyviai buvo bendros nuomonės, kad statybų sektoriaus dalyviai turi bendrauti kur kas aktyviau nei iki šiol.

Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

UAB „LitCon“ oficialiai tapo LSA nare (nuotraukos) 2013-10-07

Spalio 2 dieną Lietuvos statybininkų asociacijos atstovai ir prezidentas Dalius Gedvilas lankėsi statybos ir inžinerinių darbų įmonėje „LitCon“ ir įteikė bendrovės direktoriui Linui Piliponiui LSA nario pažymėjimą. UAB „LitCon“ tapo 157-ąją Lietuvos statybininkų asociacijos nare.
Įmonės stojimui į asociaciją pritarta rugsėjo 18-osios LSA prezidiumo posėdyje.


LitCon


Plačiau...

Lenkai konferencijoje dalinosi daugiabučių modernizavimo patirtimi 2013-10-02

Rugsėjo 20 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyko konferencija „Daugiabučių namų modernizavimas. Problemos, iššūkiai, technologijos“. Lenkijos Respublikos Ambasados Prekybos ir investicijų rėmimo skyriaus organizuotoje konferencijoje savo pastatų modernizavimo patirtimi dalinosi svečiai iš Lenkijos, kolegoms Lietuvoje prisistatė kaimyninės šalies statybų įmonės.
Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

Statybos darbininkų mokymas: „žaliųjų“ gebėjimų ugdymas 2013-10-01

VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras drauge su partneriais iš Italijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Lenkijos baigė įgyvendinti dvejus metus trukusį Leonardo da Vinci programos Naujovių vystymo projektą “E-SKILL – Kvalifikacijos, IKT ir aplinkosauginiai principai statybų sektoriuje“ (e-SKILL - Qualification, ICT and environmental culture in the construction sector), sutarties Nr. 517841-LLP-1-2011-1-ES-LEONARDO-LMP.
Išsamesnė informacija (žr. plačiau).

Plačiau...

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901