Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
BIM kelia produktyvumą, tačiau vis dar susiduria su iššūkiais
2017-05-23

BIM keičia statybų sektorių, bet visa pramonė turi skatinti naujo modelio įsisavinimą visoje vertės grandinėje.

„Todėl FIEC paskelbė savo manifestą, kad būtų pabrėžtas BIM potencialas ES politikos įgyvendinime. Dokumentas „Making BIM a global success“ taip pat trumpai pateikia iššūkius, kurie galėtų atidėti pilną BIM įvedimą visuose kompanijose ir susijusiuose sektoriuose“, – oficialiame pranešime teigia FIEC vice-prezidentas Kjetilas Tonningas, kuris dar vadovauja Techninei Komisijai, kurioje surinkta darbo grupė iš visų FIEC narių atstovų, rangovų, pramonės ir akademinio pasaulio ekspertų ir net buvusios vyriausybės ministro.

Svarbu paminėti, kad minėtas manifestas nėra viskas, ką šiuo metu daro FIEC. Federacija daug dirba su rangovais tam, kad būtų paremti su pramonės transformacija susiję veiksmai.

FIEC pabrėžia, kad, be visa ko, pramonei labai svarbu, jog būtų neribojamas priėjimas prie svarbios informacijos. „BIM reikia glaudesnio bendradarbiavimo visoje vertės grandinėje. Bendradarbiavimo tokiu mastu, kokio visa pramonė dar nėra mačiusi. Kalbu ne tik apie skirtingus sektorius, bet ir visus žmones, kurie vienaip ar kitaip dirba su statybų projektais. O tai nebus įmanoma, jeigu svarbūs duomenys nebus visiems prieinami. Bet kokia kontrolė šalių, kurios suinteresuotos tik pelnu, o ne kokybe, gali daryti neigiamą įtaką visam BIM įvedimo procesui“, – tikina K. Tonningas.

Jis taip pat pabrėžia, kad į visus procesus būtina įtraukti mažas ir vidutines įmones, kad jos neatsiliktų dėl reikalingos įrangos ar finansų trūkumo. Įstatymų leidėjai ir viešojo sektoriaus klientai turi pasistengti tam, kad tokios įmonės gautų reikiamą pagalbą. Be to, FIEC sutinka, kad standartizacija yra svarbi. Bet koks reglamentas turėtų apsiriboti tik svarbiausias aspektais, kad būtų palengvinamas statybų skaitmenizavimo procesas.

„Making BIM a global success“ rasite ČIA

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901