Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
Statybininkų dienos šventėje akcentuotas didelių idėjų ir ryžto jas įgyvendinti poreikis
2017-09-11

Lietuvos statybininkų asociacija jau 18-ą kartą šalies statybininkų bendruomenę sukvietė į Statybininkų dienos šventės renginį. Rugsėjo 8 d. Raudondvario dvare susirinko statybos sektoriaus lyderiai: įmonės, jų vadovai ir darbuotojai, taip pat statybininkus sveikino valstybės institucijų atstovai, partneriai iš statybai artimų sričių.

Už atsidavimą savo profesijai ir pademonstruotą meistriškumą statybininkai iš visos Lietuvos buvo pagerbti LR Seimo, Vyriausybės, ministerijų, Lietuvos statybininkų asociacijos ir kitomis padėkomis. Šventę puošė ir šventinę atmosferą kurti padėjo muzikiniai pasirodymai.

Nuotraukų albumas - oficiali šventės dalis

Tradicine Statybininkų dienos šventės dalimi tapo sportinės varžybos. Šiemet įmonių komandos dėl nugalėtojų vardo krepšinio ir šaudymo iš lanko rungtyse.

Nuotraukų albumas - Statybininkų olimpiada

Šventinį renginį atidaręs Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas apžvelgė dabartinę Lietuvos statybos sektoriaus padėtį, pasveikino visus profesijos atstovus, o šalies valdžios atstovus paragino mąstyti globaliau, orientuotis į didelius planus ir idėjas Lietuvai, priimti ryžtingus sprendimus.Statybininkų dienos šventė šiemet vyko Kauno regione, todėl renginio dalyvių pasveikinti atvyko ir Kauno miesto bei Kauno rajono vadovai.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis teigė, kad statybai yra gana artimas, nes pats mokėsi ir baigė tuometinį Vilniaus inžinerijos ir statybos institutą, bei pasidžiaugė Kaune kylančių naujų verslo centrų skaičiumi. Mero skaičiavimais, per jo vadovavimo miestui laikotarpį jų jau pastatyta apie 14. Tą, V. Matijošaičio teigimu, pavyko pasiekti išvengiant statybos leidimų išdavimo procedūros vilkinimų.Kauno rajono vicemeras Jonas Gurskas savo ruožtu pasidžiaugė konkrečiu statybininkų darbo rezultatu – šiemet sėkmingai atnaujinta Domeikavos gimnazija Kauno rajone.

Statybininku sveikino, ir Aplinkos ministro padėkas nusipelniusiems statybos sektoriaus darbuotojams įteikė ir Aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė. Savo pasisakyme ji akcentavo pastatų renovacijos ir skaitmeninės statybos aspektus. Viceministrės teigimu, darbo statybininkams neturėtų pritrūkti užsitikrinus Europos Sąjungos fondų finansavimą tolimesniam pastatų renovacijos vykdymui Lietuvoje. Taip pat R. Brandišauskienė pasidžiaugė, kad Vyriausybė nusprendė tęsti skaitmeninės statybos, kurios diegimą Lietuvoje labiausiai skatina Lietuvos statybininkų asociacija ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“, iniciatyvos plėtojimą. Viceministrė informavo, kad planuojama ministerijų miestelio, kur po vienu stogu persikraustytų šalies ministerijos, projektą vystyti pasitelkiant statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodologiją.

Kalbėtojai renginio metu dažnai kalbėjo apie statybų skaitmeninimą. Naujausių statybos organizavimo technologijų ir metodų svarbą Lietuvos statybos sektoriaus konkurencingumui pažymėjo ir Europos Parlamento narys Zigmantas Povilas Balčytis, kartu įsteigęs specialų apdovanojimą už indėlį į sektoriaus skaitmeninimą.

Statybininkų dienos šventės tradiciškai nepraleidžia ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. Įtakingiausiu Lietuvos verslininku tituluojamas R. Dargis pareiškė, kad statybų sektorius yra svarbiausias sektorius Lietuvoje, o Lietuvos statybininkų asociacija – vienas iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos veiklos variklių.

R. Dargis taip pat papildė LSA prezidentą D. Gedvilą, teigdamas, kad valstybei reikia ne tik idėjų ir ambicingų planų, bet ir lyderių – žmonių, kurie gebėtų pasiekti susitarimus ir idėjas iš tiesų įgyvendinti.Statybos sektoriaus svarbą valstybės ūkiui išskyrė ir pasisakęs Seimo narys Simonas Gentvilas. Jo teigimu, statyba sukuria dar bent 4 papildomas darbo vietas: projektuotojams, architektams, bankininkams, NT pardavėjams.

Statybininkų dienos šventėje dalyvius taip pat sveikino Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Virginija Vingrienė, Ūkio viceministras Ramūnas Burokas, Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius ir kiti svečiai.

Šventei įvykti leido generalinis rėmėjas AB „YIT Kausta“, rėmėjai UAB „Layher Baltic“, UAB „Naresta“, UAB „Bauroc“ ir kiti.

Statybininkų dienos šventė – kasmetinis Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojamas renginys. Šventė kasmet rengiama skirtinguose Lietuvos regionuose.

Oficialiai Atmintinų dienų įstatymą Statybininkų diena Seimas papildė 2009 m. Nustatyta, kad ji švenčiama antrąjį rugsėjo šeštadienį. Visgi ši šventė buvo minima ir dar anksčiau - nuo 2000 m. Statybininkų dienos šventės renginys, jo dalyvių patogumui, rengiamas penktadienį.

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901