Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
FIEC apie EPBD sprendimus
2017-10-07

EPBD supaprastino energijos renovavimo iššūkį. „FIEC visada manė, kad Pastatų energinio naudingumo direktyvą reikia geriau įgyvendinti, o ne persvarstyti. Pareikšdami tai, mes iš esmės palaikėme pasiūlymą, kuris buvo paskelbtas kartu su „Švarios energetikos paketu“ praeitais metais“, – sako FIEC generalinis direktorius Ulrichas Paetzoldas, komentuodamas paskelbtus pakeitimus per pastaruosius mėnesius. Jis priduria, kad daugelis iš jų pernelyg supaprastino energijos atnaujinimo iššūkį.


Europos Komisijos (EK) „Lygio (-ų)“ vertinimo sistemoje – keletas pakeitimų. Kadangi ITRE ir ENVI komitetai atliko pakeitimus, buvo paskelbti nauji DG ENV savanoriško vertinimo sistemos rodikliai. Tai yra trejų metų darbas su suinteresuotosiomis pramonės šalimis. Du metodai – vienas reguliavimo ir kitas savanoriškas – vietomis sukuria painiavą ir gali sukelti nereikalingas išlaidas klientui ir pramonei.

„Laimei, galutinė ENVI nuomonė pašalino kai kuriuos galimus dubliuotus pakeitimų projektus ir FIEC visiškai pritarė jungtiniam požiūriui į pastatų renovaciją ir nuoseklią politikos sistemą“, – tikina U. Paetzoldas.

Europos Parlamentas (EP) teikia pirmenybę EPC, tačiau egzistuoja alternatyvos: visiems reikalingi kompetentingi ekspertai. FIEC pakartoja savo poziciją apie energinio naudingumo sertifikatus, kurie nėra pakankamai patikimi.

Visą FIEC poziciją rasite ČIA

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901