Gegužės 7 d., ketvirtadienį, Lietuvos verslo forume įvyko Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) organizuota statybos sektoriaus profesionalų diskusija apie karantino potyrių įtaką ateities statybai ir architektūrai. 

Ar gyvenimas karantino sąlygomis išmokė statyti greičiau ir darbą organizuoti efektyviau?
Kokie pokyčiai laukia ateities statybos ir architektūros?
Kaip skaitmeninės technologijos efektyvina ir transformuoja statybos procesą?
Lietuvos miestai ir infrastruktūra: Vizija 2030

 

Diskusijoje dalyvavo:

- Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas

YIT Lietuva vadovas ir LSA viceprezidentas Kęstutis Vanagas

STATICUS įkūrėjas Vytautas Vankevičius

INHUS Group vadovas Audrius Tulaba

- Architektas Tomas Tvarijonas

 

Diskusijos įrašą rasite ČIA.

 

Lietuvos verslo forumas – online pranešimų ir diskusijų diena. 

 

YIT Lietuva - didžiausia statybos bendrovė Suomijoje, užimanti reikšmingą vietą Šiaurės Europoje. Įmonė užsiima butų, verslo patalpų ir aplinkos plėtra ir statyba. YIT Lietuva specializacija taip pat apima infrastruktūros statybos ir asfaltavimo darbus. 10 000 specialistų kartu su klientais kuria funkcionalesnius, patrauklesnius ir tvaresnius miestus ir aplinkas. Bendrovė veiklą vykdo 11 šalių – Suomijoje, Rusijoje, Skandinavijos šalyse, Baltijos šalyse, Čekijos Respublikoje, Slovakijoje ir Lenkijoje.

STATICUS -  viena didžiausių fasadų rangovų Šiaurės Europoje teikianti fasadų projektavimo, gamybos ir montavimo paslaugas. Įmonė turi daugiau kaip 20 metų fasadų verslo patirties ir šiuo metu yra viena didžiausių eksportuotojų Lietuvoje. Pagrindinės eksporto kryptys – Norvegija, Švedija, Jungtinė Karalystė.

INHUS Group - įmonė įgyvendina „Design-build“ tipo projektus, vienydama projektavimo, gamybos ir statybos įmones „INHUS Engineering“, „INHUS Prefab“ ir „INHUS Construction“. Visus savo surenkamojo gelžbetonio pastatų konstrukcijų projektus Lietuvoje ir užsienyje INHUS Group įgyvendina BIM (pastato informacinio modelio) pagrindu, taikydami „Lean“ mąstymą. Įmonė dirba su stambiausiomis Lietuvos, Skandinavijos statybų kompanijomis ir nekilnojamojo turto vystytojais. 

Tomas Tvarijonas - architektas su licenzijomis Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje, dėstęs skaitmenizacijos įtaką architektūrai The Bartlett, University College London universitete. Taip pat dirbęs su tarptautiniais projektais Rogers Stirk Harbour + Partners architektūros ofise. Šiuo metu profesinę veiklą vykdo Londone, kompanijoje Collective Works, kur dirba su projektais Didžiojoje Britanijoje ir Skandinavijoje. Architektas vykdo tiriamąją veiklą kompanijoje Automated Architecture, kurioje tyrinėja automatizuotų procesų ir robotikos panaudojimą statybų industrijoje.