Statybos sąnaudų elementų kainų augimas lėtėja du mėnesius iš eilės. Šių metų balandį metinis brangimas sudarė 1,7%, kai kovą – 2,7%, vasarį – 3,7%.

Didžiausią įtaką bendram balandžio mėn. kainų pokyčiui, kaip praneša Statistikos departamentas, turėjo vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio padidėjimas 1,2 proc. Statybinių medžiagų ir gaminių kainos beveik nepasikeitė, nes vienų statybinių medžiagų ir gaminių kainų didėjimą atsvėrė kitų sumažėjimas. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia pabrango vamzdžiai – 1,6 proc., bet atpigo betonas ir mišiniai – 1,6 proc., langai ir durys – 0,6 proc.

Iš statinių per mėnesį daugiausia – 0,4 proc. – pabrango inžinerinių statinių statyba. Gyvenamųjų pastatų statyba pabrango 0,3 proc., negyvenamųjų pastatų – 0,2 proc.

 

1 pav. Statybos sąnaudų elementų kainų pokyčiai per mėnesį

Palyginti su ankstesniu mėnesiu

 

 

Per metus (2020 m. balandį, palyginti su 2019 m. balandžiu) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 1,7 proc. Tai lėmė vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio (4,2 proc.), mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos (1,9 proc.), statybinių medžiagų ir gaminių kainų (0,6 proc.) padidėjimas.

Iš statinių per metus daugiausia – 2,1 proc. – pabrango gyvenamųjų pastatų statyba. Inžinerinių statinių statyba pabrango 1,9 proc., negyvenamųjų pastatų – 1,4 proc.

 

2 pav. Statybos sąnaudų elementų metiniai kainų pokyčiai 2015–2020 m. balandžio mėn.

Palyginti su ankstesnių metų atitinkamu mėnesiu

 

 

Lietuvos statistikos departamento inf.