Liepos mėnesį Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje buvo registruota 35,1 tūkst. laisvų darbo vietų. Registruotas nedarbas rugpjūčio 1 d. siekė 12,8%, o rugpjūčio viduryje šoktelėjo iki 13,2%.

Darbo jėgos paklausa, palyginti su birželio mėnesiu, augo 29,5%, jei lygintume su 2019 m. liepa – 7,2 proc.

Pažymėtina, kad šiemet nuo sausio iki birželio dėl nedarbo išmokos kreipėsi 11100 žmonių, kurių paskutinė darbovietė buvo būtent statybos įmonė. Šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, darbo jėgos pasiūla statybose augo 7,6%, o paklausa mažėjo 9,6%.

Į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrius praėjusį mėnesį kreipėsi 32,6 tūkst. darbo neturinčių žmonių, tai yra 16,5% daugiau nei birželį. Tai – didžiausias į Užimtumo tarnybą besikreipusių asmenų skaičius per mėnesį šiais metais.

Užimtumo tarnybos duomenimis, rugpjūčio 1 d. šalyje buvo registruota 221 tūkst. darbo neturinčių asmenų – 83,6 tūkst. daugiau nei prieš metus ir 12,9 tūkst. daugiau nei šių metų liepos 1 d.

Daugiausia darbo pasiūlymų pateikė paslaugų sektoriaus darbdaviai – 65,6%. Beveik 19% laisvų darbo vietų registruota pramonėje, o statybos sektoriuje – 12,2%. Dėl išaugusios darbo jėgos paklausos transporto ir saugojimo bei administracines ir aptarnavimo veiklas vykdančiose įmonėse, labiausiai darbo jėgos poreikis augo paslaugų sektoriuje.

Daugiau darbo vietų registruota statybose ir pramonėje, o žemės ūkyje darbo jėgos paklausa, palyginti su birželiu, mažėjo. Paklausiausi specialistai darbo rinkoje liepą buvo: reklamos ir rinkodaros specialistai, administravimo ir vykdomieji sekretoriai, sandėliavimo tarnybos tarnautojai, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, buhalteriai, ikimokyklinio ugdymo mokytojai, jaunesnieji socialiniai darbuotojai, paštininkai ir giminiškų profesijų tarnautojai, statybos vadovai.

Tarp kvalifikuotų darbininkų ir paslaugų sektoriaus darbuotojų didžiausia paklausa buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojų, parduotuvių pardavėjų, virėjų, darbininkų izoliuotojų, dažytojų, statybininkų, siuvėjų, vandentiekininkų ir vamzdynų montuotojų bei statybininkų montuotojų. Tarp nekvalifikuotų specialistų dažniausia darbdaviai liepos mėnesį ieškojo krovikų, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojų, pakuotojų (rankomis) bei nekvalifikuotų apdirbimo pramonės darbininkų.

Palyginti su birželiu, labiausiai augo darbininkų izoliuotojų, statybininkų montuotojų, paštininkų, administravimo ir vykdomųjų sekretorių, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų poreikis. Mažėjo darbo pasiūlymų pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, statybininkams, pardavėjams, nekvalifikuotiems darbininkams (prekių krovėjams į lentynas, nekvalifikuotiems inžinerinių statinių darbininkams, virtuvės pagalbininkams).

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) atliktos įmonių apklausos duomenimis, šiuo metu labiausiai trūksta betonuotojų, mūrininkų, apdailininkų, montuotojų, suvirintojų, pastolininkų, stalių bei inžinierių.

Išsami 2020 m. liepos mėn. darbo rinkos apžvalga ČIA.