Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog LR Vyriausybės sprendimu pakeistas mokestinės pagalbos priemonių taikymo terminas - mokesčių mokėtojams, nukentėjusiems nuo COVID-19. Mokesčius, neigiamą COVID-19 poveikį patyrusios įmonės ir gyventojai, galės atidėti iki š. m. gruodžio 31 d. 

 

Per du mėnesius po šio termino, jie galės kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. 

 

VMI primena, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus šiuo metu įtraukta 62,1 tūkst. įmonių, iš kurių VMI teikiamomis mokestinėmis pagalbos priemonėmis naudojasi maždaug kas trečia įmonė (apie 23 tūkst. mokesčių mokėtojų). 

 

Pažymima, kad 115 įmonių pačios kreipėsi į VMI su prašymu išbraukti jas iš nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašo ir mokesčius moka įprasta tvarka, o 963 verslininkai jau sudarė mokestinės paskolos sutartis su VMI ir 46,3 mln. eurų mokesčių sumokės dalimis, be jokių palūkanų.

 

Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir oficialiame VMI „Youtube“ kanale.

 

VMI inf.