Rugsėjo mėnesį Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje buvo registruota 37,9 tūkst. laisvų darbo vietų. Registruotas nedarbas spalio 1 d. siekė 14,1%.

 

Užimtumo tarnybos duomenimis, spalio 1 d. šalyje buvo registruota 243,3 tūkst. darbo neturinčių asmenų (15 351 asmenų paskutinė darbovietė - statybos įmonė) – 106,3 tūkst. daugiau nei prieš metus ir 7,7 tūkst. daugiau nei šių metų rugsėjo 1 d. 

 

Per devynis šių metų mėnesius darbdaviai registravo 152,2 tūkst. laisvų darbo vietų neterminuotam ir 13,8 tūkst. terminuotam įdarbinimui. Daugiausiai naujų darbuotojų priėmė didmeninės ir mažmeninės prekybos (18,7%) bei apdirbamosios pramonės (17,2%) įmonės, terminuotai – viešojo valdymo ir gynybos (27,4%) bei administravimo ir aptarnavimo (13,1%) įmonės.

 

Rugsėjį į darbo rinką sugrįžo 28 100 asmenų: daugiausiai – 67% žmonių pradėjo dirbti paslaugų sektoriuje, 19,6% – pramonėje, 7,5% – statybose. 

 

Per praėjusį mėnesį Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje registruota 37,9 tūkst. laisvų darbo vietų. Tai 5,7% mažiau nei rugpjūtį ir 9,2% daugiau nei 2019 m. rugsėjį.

 

Daugiau nei pusė (58,5%) registruotų darbo pasiūlymų skirti kvalifikuotiems darbininkams ir paslaugų sektoriaus darbuotojams (iš jų – 1902 statybų sektoriuje), 15% – specialistams. 

 

Daugiausia darbo pasiūlymų rugsėjį pateikė apdirbamosios gamybos (15,1%), didmeninės ir mažmeninės prekybos bei variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (13%) bei transporto ir saugojimo (12,9%) veiklas vykdančio įmonės. 

 

Tarp paslaugų sektoriaus darbuotojų ir kvalifikuotų darbininkų daugiausia darbo pasiūlymų registruota sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, virėjams, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojams, parduotuvių pardavėjams, dažytojams, statybininkams, vandentiekininkams ir vamzdynų montuotojams, tinkuotojams, dailidėms ir staliams. 

 

Nekvalifikuotų darbininkų profesijų grupėje paklausiausi rugsėjį buvo krovikai, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, pakuotojai (rankomis), prekių krovėjai į lentynas, kiemsargiai, namų valytojai ir pagalbininkai, nekvalifikuoti sodininkystės ir daržininkystės ūkio darbininkai, nekvalifikuoti inžinerinių statinių statybos darbininkai ir augalininkystės ūkio darbininkai. 

 

Palyginti su rugpjūčiu, daugiausiai augo elektrinės ir elektroninės įrangos surinkėjų, nekvalifikuotų mišriojo augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio darbininkų, pastatų ir kitokių elektrikų, slaugos specialistų, apsaugos darbuotojų, virėjų, nekvalifikuotų augalininkystės, sodininkystės ir daržininkystės ūkių darbininkų, vandentiekininkų ir vamzdynų montuotojų poreikis. 

 

Rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, labiausia mažėjo darbo pasiūlymų kitur nepriskirtiems nekvalifikuotiems apdirbimo pramonės darbininkams, siuvėjams, kailininkams ir kepurininkams, padavėjams, nekvalifikuotiems inžinerinių statinių statybos darbininkams, grindų ir plytelių klojėjams, dailidėms ir staliams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, kepėjams ir konditeriams. 

 

Praėjusį mėnesį beveik 10 000 asmenų pradėjo savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus iki šešių mėnesių – 7,2% daugiau nei rugpjūtį ir 28,3% daugiau nei pernai rugsėjį.

 

Išsami rugsėjo mėn. darbo rinkos apžvalga ČIA.

 

 

Užimtumo tarnybos inf.