Parengtas BuildUpSkillsLT2030 kompetencijų ugdymo Kelrodis (Roadmap)
Šis Lietuvos statybų sektoriaus ateities kompetencijų ugdymo iki 2030 Kelrodžio įgyvendinimo priemonių planas parengtas projekto komandos ir daugiau kaip 100 rinkos dalyvių, įskaitant asociacijas, verslo įmones, mokslo ir mokymo organizacijas bei valstybės institucijas.
Kelrodis yra rezultatas aktyvių diskusijų, bendradarbiavimo ir idėjų generavimo proceso, kuriame dalyvavo įvairių sričių ekspertai. Didžiulė padėka visiems dalyvavusiems už jų įnašą ir įsipareigojimą plėtoti Lietuvos statybų sektorių.
BuildUpSkillsLT2030 projektas siekia ne tik įveikti iššūkius, su kuriais susiduria šiuolaikinė statybos pramonė, bet ir pateikti išsamų planą, kaip užtikrinti sektoriaus augimą ir tvarumą iki 2030 metų. Šis planas taip pat yra strateginis žingsnis link ilgalaikio sektoriaus vystymo ir modernizavimo. Jis siekia užtikrinti statybų sektoriaus indėlį mažinant energijos vartojimą pastatuose, tvarumo didinimą ir skatinti statybų sektoriaus skaitmeninimą. Šis planas gali tapti svarbiu įrankiu, kurį naudos tiek verslo įmonės, tiek mokymo įstaigos, siekdamos efektyviai reaguoti į kintančias sektoriaus reikmes ir iššūkius.
Kviečiame palaikyti BuildUpSkillsLT2030 (REBOOT) projekto Kelrodžio įgyvendinimo priemonių planą ir jo įgyvendinimo tęstinumą.
Visos organizacijos ar
įmonės atsiuntusios palaikymo raštus, bus įtrauktos į projekto WEB puslapį.
Kelrodį (Roadmap) ir palaikymo rašto šabloną rasite čia:
https://statybininkai.lt/lt/buildupskillslt2030-roadmap
Taip pat kviečiame Jūsų
organizacijas aktyviai dalyvauti Kelrodžio priemonių įgyvendinimo
veiklose.
Visa Build Up Skills iniciatyva remia Europos Sąjungos pastatų energijos efektyvumo politiką, kuri yra susijusi su ilgalaikiu tvarumo tikslų įgyvendinimu. Ši iniciatyva prisideda prie pastatų sektoriaus transformacijos į energijos efektyvumo ir tvarumo sritis, atsižvelgiant į Europos Sąjungos strateginius tikslus.Projektą įgyvendina Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) su partneriais Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VILNIUS TECH), Kauno technologijos universitetu (KTU), Regioniniu inovacijų vadybos centru (RIVC) ir Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) bei VšĮ „Skaitmeninė statyba“.
Šis projektas yra įgyvendinamas lygiagrečiai kartu su kitomis 14 Europos Sąjungos šalimis. Daugiau informacijos apie Europos Sąjungos BuildUpSkills iniciatyvą rasite:
https://cinea.ec.europa.eu/news-events/news/bridging-skills-gap-building-sector-build-skills-supports-2030-national-roadmaps-
14-eu-countries-2023-05-16_en