2023 Spalio 11 d. įvyko BuildUpSkillsLT2030 Kelrodžio (angl. Roadmap) rengimo komandos 3-asis susitikimas
3-iosios ekspertų sesijos dalyvių tikslas buvo naudojant atrinktus ateities scenarijus, kiekvienoje tematinėje grupėje, pasiūlyti prioritetines priemones scenarijų realizavimui: kvalifikacijos tobulinimo, kompetencijų vertinimo ir pripažinimo, atestavimo ir kitas priemones būtinas pasirinkto scenarijaus realizavimui.
Susitikimo metu dalyviams buvo pristatyta antrojo susitikimo atskirų grupių rezultatai. Taip pat buvo pristatyti trečiojo susitikimo tikslai ir temos.
Daugiau informacijos apie 2-ąjį susitikimą rasite čia:
https://statybininkai.lt/lt/projektai/buildupskillslt2030/101-uncategorised/1333-page-10
Daugiau informacijos apie 1-ąjį susitikimą galite rasti čia:
https://statybininkai.lt/lt/projektai/buildupskillslt2030/106-articles/1305-page-6
Projektavimo grupės rezultatai
Projektavimo grupė, kurios vadovas buvo Rytis Kaminskas, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius, valdybos narys ir architektas, nagrinėjo scenarijų “Labai tvaru, labai efektyvu”.
Pagrindinės technologijos ir tendencijos, kurios dominuoja šiame scenarijuje, yra:
Statybos grupės rezultatai
Statybos grupė, kurios vadovas Robertas Encius, Lietuvos statybininkų asociacijos kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos direktorius, nagrinėjo ateities scenarijų “Statybos skaitmeninimas ir BIM naudojimas”.
Scenarijuje dominuoja tvarumo bei energijos efektyvumo reglamentai, pažangios technologijos, tokios kaip BIM (Pastatų informacinis modeliavimas) ir procesų skaitmeninimas, „Daiktų internetu“ (IoT) ir dirbtiniu intelektu (DI) pagrindu veikiančiu išmaniųjų įrankių, prietaisų ir priemonių naudojimas.
Visa sistema turėtų skatinti nuolatinį 3 – 8 LTKS lygių specialistų mokymąsi, kvalifikacijų tobulinimą ir naujų kompetencijų įgijimą. Tai galima pasiekti įdiegiant modulinius kvalifikacijų tobulinimo mokymus, kurie leistų darbuotojams tobulinti savo įgūdžius pagal darbdavio arba individualius poreikius.
Statinių eksploatavimo grupės rezultatai
Statinių eksploatavimo grupė, kurios vadovas buvo Gediminas Abartis, Nacionalinės elektros technikos verslo asociacijos NETA direktorius, diskutavo apie scenarijų “Dinaminė pažanga”.
Šiame scenarijuje dominuoja aukšto lygio technologijų integracija ir dinamiškas reguliavimas.Pagrindinės technologijos ir tendencijos apima dirbtinį intelektą (DI), „Daiktų internetą“ (IoT), BIM (Statinių informacijos modeliavimą), aukšto lygio duomenų analitiką ir inžinerinių sistemų integraciją. Tvarumas, energijos efektyvumas ir saugumo reglamentai taip pat yra esminiai šio scenarijaus aspektai, reikalaujantys nuolatinio mokymosi ir adaptacijos.
Visa Build Up Skills iniciatyva remia Europos Sąjungos pastatų energijos efektyvumo politiką, kuri yra susijusi su ilgalaikiu tvarumo tikslų įgyvendinimu. Ši iniciatyva prisideda prie pastatų sektoriaus transformacijos į energijos efektyvumo ir tvarumo sritis, atsižvelgiant į Europos Sąjungos strateginius tikslus.Projektą įgyvendina Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) su partneriais Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VILNIUS TECH), Kauno technologijos universitetu (KTU), Regioniniu inovacijų vadybos centru (RIVC) ir Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) bei VšĮ „Skaitmeninė statyba“.
Šis projektas yra įgyvendinamas lygiagrečiai kartu su kitomis 14 Europos Sąjungos šalimis. Daugiau informacijos apie Europos Sąjungos BuildUpSkills iniciatyvą rasite:
https://cinea.ec.europa.eu/news-events/news/bridging-skills-gap-building-sector-build-skills-supports-2030-national-roadmaps-
14-eu-countries-2023-05-16_en