Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
VDI pranešimai
VDI rengs apklausas dėl dirbančiųjų įmonėje pirmus metus saugos įgūdžių 2017-06-24

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad bus pildomos darbuotojų, įmonėje dirbančių pirmus metus, apklausos anketos. Anketos padės įvertinti, ar įmonėje tinkamai organizuojamas šių darbuotojų mokymas, instruktavimas, ar jie pasirengę saugiai vykdyti darbus. Anketos bus pildomos tiriant įvykius darbe, kurių metu darbuotojas buvo sunkiai sužalotas ar žuvo. Tai viena iš VDI prevencinių priemonių, vykdomų prieš nelaimingus atsitikimus darbe, įvykstančius darbuotojams, dirbantiems įmonėje pirmus metus.

Plačiau...

Keičiasi darbuotojų saugos ir sveikatos mokymo ir žinių tikrinimo tvarka 2017-06-17

Įsigaliojus Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pataisoms, kurios teikiamos kartu su naujuoju Darbo kodeksu: darbdavių, jų įgaliotų asmenų bei darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų žinios iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities nuo 2017 m. liepos 1 d. bus tikrinamos Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI).

Plačiau...

Gegužę – mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe proveržis 2017-05-31

2017 m. sausio–gegužės mėn. Valstybinėje darbo inspekcijoje (toliau – VDI) iš viso gauti 18 pranešimų apie mirtinus ir 60 apie sunkius nelaimingus atsitikimus darbe. 2016 m. per tą patį laikotarpį įvyko 20 mirtinų ir 61 sunkus nelaimingas atsitikimas darbe. Tai, kad beveik pasiektas 2016 m. žuvusiųjų darbe skaičius, lėmė net 4 mirtini nelaimingi atsitikimai, įvykę per pastarąsias dvi savaites.

Plačiau...

Statybų sezonui rengiasi ir darbo inspektoriai 2017-03-13

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad nuo kovo antros pusės ir balandžio mėnesį suintensyvinami statybviečių tikrinimai nelaimingų atsitikimų darbe ir nelegalaus darbo prevencijai. Apie būsimąjį vizitą tikrintojai ūkio subjektų individualia tvarka neinformuos.

Plačiau...

Statyboje – mažiau žūčių ir sunkių sužalojimų 2016-08-11

Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad šių metų rugpjūčio pradžios išankstiniais duomenimis, buvo gauti 27 pranešimai apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 80 pranešimų – apie sunkiai sužalotuosius darbe. Palyginti su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, žūčių darbe skaičius išliko panašus, sunkių nelaimingų atsitikimų darbe dešimčia sumažėjo.

Plačiau...

VDI: 2015 m. darbe žuvo kur kas mažiau žmonių 2016-03-09

Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad praėjusiais metais buvo gautas 41 pranešimas apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 145 pranešimai – apie sunkiai sužalotuosius darbe. Palyginti su ankstesniais metais, žūčių darbe sumažėjo daugiau nei trečdaliu, sunkių nelaimingų atsitikimų darbe skaičius išliko pastarųjų trejų metų vidurkio lygio.

Plačiau...

Prieš nelegalų darbą – suvienytomis pajėgomis 2016-02-29

Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI), kuri koordinuoja nelegalų darbą kontroliuojančių institucijų vykdomus nelegalaus darbo reiškinių kontrolės veiksmus, įvyko Nelegalaus darbo reiškinių atsiradimo sąlygų nagrinėjimo ir jo kontrolės centrinės koordinavimo grupės (CKG) posėdis. Į jį atvyko Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), Generalinės prokuratūros, Sodros, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Migracijos departamento, Valstybinės kelių transporto inspekcijos, Lietuvos darbo biržos atstovai.

Plačiau...

Darbo ginčų komisijos – gauta kone 16 tūkstančių prašymų 2016-01-20

Jau treji metai kai individualius darbo ginčus nagrinėja darbo ginčų komisijos, įsteigtos prie Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) teritorinių skyrių. Per šį laikotarpį dėl darbo ginčų nagrinėjimo iš asmenų gauta kone 16 tūkstančių prašymų

Plačiau...

VDI primena žiemiškų orų pavojus darbe 2016-01-05

Valstybinė darbo inspekcija primena, kad stojus žiemiškiems orams kiekvienoje darbovietėje būtina įvertinti papildomus pavojus, gresiančius įvairiais pakenkimais sveikatai.

Plačiau...

Dėl įsigaliojusios naujos nepanaudotų kasmetinių atostogų suteikimo atleidžiant iš darbo tvarkos 2015-12-07

Nuo šių metų gruodžio 1 d. įsigaliojus Darbo kodekso nuostatai, pagal kurią pakeista nepanaudotų kasmetinių atostogų suteikimo tvarka atleidžiant iš darbo, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gauna nemažai paklausimų, susijusių su šiuo pakeitimu. Apibendrintai atsakydami į juos, VDI specialistai pateikia šią informaciją.

Plačiau...

Nelaimingi atsitikimai darbe: žuvo – mažiau, tačiau gerokai daugiau sunkių traumų 2015-10-27

Per 9 šių metų mėnesius šalies įmonėse 109 darbuotojai darbe patyrė sunkias traumas, 31 darbuotojas darbo vietose žuvo. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sunkių nelaimingų atsitikimų darbe įvyko beveik trečdaliu daugiau (2014 m. – 86), o mirtinų – kone trečdaliu mažiau (2014 m. – 44).

Plačiau...

Dirbdami įvertinkite ir karščio pavojų 2015-07-02

Meteorologai prognozuoja artėjančią karščio bangą. Valstybinė darbo inspekcija primena, kad darbdavys, atlikdamas Darbo kodekse nurodytą pareigą saugiai organizuoti ir vykdyti darbą, privalo įvertinti galimą riziką darbuotojų saugai ir sveikatai ir šiuo atveju taip pat atsižvelgti į darbo karštyje bei saulėje keliamus pavojus.

Plačiau...

Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, balandžio 28 d. – spręsk nacionalinį e. testą ir pasitikrink savo žinias apie saugų darbą 2015-04-27

Kas? Nacionalinis e. testas apie saugų darbą
Balandžio 28 d.– Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną – Valstybinė darbo inspekcija organizuoja nacionalinį e. testą (konkursą). Testo klausimai parengti bendradarbiaujant su Vilniaus Gedimino technikos universitetu.

Plačiau...

VDI renginiai Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai – balandžio 28-ajai – paminėti 2015-04-26

Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus. Lietuvoje 1992 – 2014 metais darbe žuvo ir sužalota per 70 tūkst. žmonių – palyginimui, tai daugiau nei Marijampolės ir Utenos miestų gyventojų skaičius kartu sudėjus.

Plačiau...

VDI informacija dėl darbdavių atestavimo pasikeitimo 2015-03-06

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pastaruoju metu gana dažnai gauna paklausimų dėl darbdavių atestavimo.
Kadangi įmonės vadovams, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams, darbuotojų saugos ir sveikatos paslaugų teikėjams, profesinio mokymo teikėjams šis klausimas aktualus, VDI primena, jog nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos darbo kodekso 268 straipsnio 1 dalies nuostata – kiekvieno darbdavio fizinio asmens ar darbdaviui atstovaujančio įmonės, įstaigos, organizacijos ar kitos organizacinės struktūros vadovo žinios iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities privalomai tikrinamos tik prieš jam pradedant eksploatuoti įmonę ar teikti paslaugas Vyriausybės nustatyta tvarka.

Plačiau...

Pirmosios šių metų aplaidaus darbo aukos 2015-02-05

Paskutinę praėjusių metų dieną Panevėžyje, sprogus automobiliui, žuvo du AB „Panevėžio butų ūkis“ darbuotojai. Naujieji prasidėjo sunkiu AB „Silikatas“ darbuotojo, valiusio transporterį, rankos sužalojimu ir kiekvieną šių metų sausio savaitę Valstybinė darbo inspekciją (VDI) pasiekdavo pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojo sveikatai arba darbuotojas žuvo. Sausį netektys jau aplankė 7 darbuotojų šeimas, dar 9 darbuotojai buvo sunkiai sužaloti (pernai tuo pačiu laiku – viena žūtimi mažiau ir tiek pat sunkiai sužalotų darbuotojų).

Plačiau...

Narystė
Paslaugos
Projektai

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Statybos sektoriaus vadovų ir darbininkų profesinio meistriškumo ugdymas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901
vigrx plus discount