Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
Ambicingi, tačiau realūs planai išmaniesiems pastatams
2017-03-27

Nacionaliniai renovacijos planai turi būti ambicingesni tam, kad būtų pasiekti geriausi įmanomi energijos taupymo potencialai. Naujai paskelbta Direktyva (Energy Performance in Buildings Directive (EPBD)) atneš reikiamus rezultatus tik tada, kai geri siekiai veiks kartu su efektyviu įgyvendinimu nacionaliniame lygmenyje.

Taip teigia Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) atstovas Lennart Henrizas.

„Nors siekiame skaitmenizuoti statybų sektorių, privalome dirbti su visais sektoriaus dalyviais ir Europos Sąjungos (ES) įstatymų leidėjais. Pirmiausia, turime nustatyti, kas yra „išmanusis pastatas“ ir kaip tai išmatuosime“, – teigia L. Henrizas.

Jis priduria, kad būtina atsižvelgti į tai, kad reikalavimai būtų realūs, o sektoriaus dalyviai pajėgtų juos įgyvendinti.


Taip pat siūlome sujungti pastato „išmanumo“ indikatorius kartu su pastatų vertinimo sistemomis. FIEC palaiko siūlymus dėl pastatų energetinio efektyvumo renovacijų. FIEC ragina pasitelkti skaitmenines valdymo sistemas tam, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas. Be to, naujieji reikalavimai privalo derėti su jau egzistuojančiais sertifikatais.

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901