Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
Vyko Alytaus regiono narių susitikimas
2018-02-06

Lietuvos statybininkų asociacijos atstovai kasmet aplanko didžiausius šalies regionus ir susitinka su LSA nariais. Vasario 1 d. UAB „Kortas“ patalpose vyko Alytaus regiono LSA narių susitikimas.

Susitikime dalyvavo įmonių UAB „Kortas“, UAB „Grinduva“, UAB „Alkesta“, UAB „Alvista“, UAB „Dzūkijos statyba“, UAB „VA STATYBA“ ir Alytaus profesinio rengimo centro atstovai.

Susitikimo metu buvo aptartos Dzūkijos regiono narių aktualijos, LSA atstovai pristatė planuojamus teisės aktų pokyčius, pakvietė įmonių atstovus diskusijai dėl statybos sektoriaus darbo išteklių registro, darbuotojų mokymų ir kitų aktualių temų.

Dalyviai aptarė situaciją statybos rinkoje - dauguma įmonių praėjusiais metais turėtų užsakymų kiekį įvertino kaip vidutinišką, atliekantys renovacijos darbus daugiau užsakymų gavo tik antroje metų pusėje. 2018 metai prognozuojami geresni, jau dabar įmonės turi užsakymų keliems mėnesiams.

Įmonių atstovai pažymėjo, kad išliekanti problema yra techninių projektų kokybė, kai projektiniai sprendiniai yra netikslūs, moraliai pasenę arba techniškai sunkiai įgyvendinami, o užsakovai verčia rangovus prisiimti atsakomybę už tokių sprendinių realizavimą. Viešuosiuose pirkimuose problema išlieka mažiausios kainos kriterijaus taikymas, dėl ko įmonės priverstos iki minimumo sumažinti savo pelningumą. Pirkimų sąlygos neskatina įmonių investuoti į pažangias technologijas ir įrangą, didinti garantijas ir pan.

Numatoma, kad kiti artimiausi susitikimai su LSA nariais aptarti statybos verslui aktualiausius klausimus vyks Kaune ir Klaipėdoje.

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901