Kovo 5 d., ketvirtadienį, Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) delegacija lankėsi „Peikko Lietuva“ DELTABEAM®sijų gamykloje Kaune.

„Džiaugiuosi, kad tokios įmonės kaip „Peikko Lietuva“ yra Lietuvos statybininkų asociacijos narės ir rodo tikrą profesionalaus darbo pavyzdį bei prisideda prie statybos sektoriaus pažangos kūrimo. Bendrovės siūlomi inovatyvūs sprendimai padeda rangovams pagreitinti ir padaryti efektyvesnius statybos procesus, o nuolatinės investicijos į mokslinius ir eksperimentinius tyrimus - verčia nuolat kurti naujus sprendimus bei yra vienos didžiausių statybos verslo segmente“, - sako LSA prezidentas Dalius Gedvilas.

DELTABEAM® – tai kompozitinių sijų sistema, tinkama naudoti bet kokio tipo daugiaaukščiuose pastatuose. Ši sistema sąlygoja naudojamos erdvės galimybę būti lengvai transformuojama visą pastato eksplotavimo laiką, taip pat lemia lengvą inžinerinių tinklų instaliaciją.

Tai - viena moderniausių plieninių konstrukcijų gamyklų Baltijos šalyse, kurioje įdiegti šiuolaikinių technologijų įrenginiai. Įranga gamybos linijai buvo atgabenta daugiausiai iš ES šalių (Austrijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos ir kt.), taip pat - iš JAV. Gamyklos darbas pagrįstas LEAN metodu, kuomet visos sąnaudos yra kiek labiau sumažinamos, tobulinant gamybos procesus.

„Peikko Lietuva“ direktorius Paulius Bulota pažymi, kad gamykloje skirtingi kokybės parametrai yra tikrinami 15 skirtingų gamybos stadijų, siekiant užtikrinti gaminių kokybę. 

„Pavyzdžiui, griežtai kontroliuojame geometrinius ruošinių detalių parametrus. Norint užtikrinti, kad sijos būtų tinkamai suvirintos, siūlių kokybė yra tikrinama ne tik galutinai baigus visą sijos virinimą, bet ir atskiruose etapuose: po surinkimo, išilginių siūlių virinimo ir siūlių galų užvirinimo rotatorių zonoje. Paviršiaus paruošimas (valymas, dažymas) taip pat atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus“, - akcentuoja P. Bulota.

„Peikko“ siūlo didelį gelžbetonio jungčių asortimentą ir plataus panaudojimo statybines kompozitines konstrukcijas, skirtas tiek surenkamajam, tiek monolitiniam gelžbetoniui.  

„Peikko Group“ įkurta 1965 m. Lahti mieste, Suomijoje. Tarptautinė kompanija turi atstovybes net 34 pasaulio valstybėse. Nuo 2006 m. „Peikko“  vardas jau žinomas ir Lietuvoje, nes būtent tais metais šalyje atidaryta pirmoji bendrovės gamykla.