Vakar, kovo 12 d., Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) pradėjo vykdyti savo narių apklausą, kuri padės nustatyti COVID-19 viruso poveikį ir valdžios institucijų taikomų priemonių įtaką statybos verslui, identifikuoti jau susidariusias problemas ir kylančias grėsmes. Remiantis apklausos rezultatais ir atlikta analize, LR Vyriausybei bus pateiktas pagalbos priemonių statybos verslui planas, siekiant sumažinti COVID-19 viruso žalą verslui.

„Vakar LR Vyriausybė ir Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino teisės aktus, kurie skirti žmonių sveikatos ir gyvybės saugai bei prevencijai, bet itin sąlygos verslo rezultatus. Lietuvos statybininkų asociacija vykdo savo narių apklausą, kuri padės nustatyti COVID-19 viruso poveikį ir valdžios institucijų taikomų priemonių įtaką statybos verslui, identifikuoti jau susidariusias problemas ir kylančias grėsmes. Gauti rezultatai padės mums paruošti reikalingų pagalbos priemonių statybos verslui planą, kuris bus pateiktas LR Vyriausybei.

Jau šiandien esame sulaukę daug statybos įmonių pasiūlymų dėl rangos sutarčių ir delspinigių. Pavyzdžiui, bendrovės, laimėjusios viešųjų pirkimų konkursus ir vykdančios valstybinius projektus, nebegali laiku atlikti statybos darbų dėl tiekimo sutrikimų, tokių kaip laiku neatvežamų konstrukcijų iš Italijos. Ši aplinkybė, pagal rangos sutartį, įmonės ateičiai gali būti pražūtinga. Todėl vienas iš pagrindinių Lietuvos statybininkų asociacijos siūlymų bus pratęsti viešųjų pirkimų sutartyse numatytus statybos darbų terminus ir netaikyti netesybų už šiuo metu esančių terminų praleidimą. Dar vienos susidariusios problemos pavyzdys: bendrovė, įgyvendinanti projektą iš ES lėšų, jau šiandien nebegali atlikti statybos darbų numatytais terminais dėl skrydžių ribojimo ir jaučia itin didelį nerimą dėl laukiančių sankcijų.

Lietuvos statybininkų asociacija mano, kad nedelsiant reikalingas valdžios institucijų įsikišimas. Turi būti vykdomi reikalingi sprendimai ir teikiama pagalba.

Jeigu Jūs taip pat turite pamatuotų ir konstruktyvių pasiūlymų – kreipkitės į mane. Tik bendradarbiaudami galime rasti efektyviausius sprendimus ir imtis veiksmų, siekiant efektyviai sumažinti žalą statybos verslui. Kviečiu dalintis informacija ir sutelktai spręsti susidariusius iššūkius“, - sako LSA prezidentas Dalius Gedvilas.

Kilus klausimams, kreiptis į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.