Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) - didžiausia statybos, projektavimo, statybinių medžiagų ir konstrukcijų gamybos, techninės priežiūros ir kitas įmones bei mokymo įstaigas vienijanti organizacija.

LSA jau 25-erius metus profesionaliai atstovauja statybos verslo interesus, kuria partnerystę, skatina konkurencingumo didinimą ir verslo aplinkos gerinimą, plečia įmonių ir organizacijų bendradarbiavimą, telkia pastangas ieškant verslo plėtros galimybių, stiprina statybos verslo bendruomenę, skatina įmonių socialinę atsakomybę, formuoja teigiamą statybininko profesijos įvaizdį ir siekia technologinės pažangos bei tvarumo šalies statybos sektoriuje.

 

ISTORIJA

1993 m. dvidešimt keturios tuo metu stambiausios Lietuvos statybos įmonės, pritarus Lietuvos Vyriausybei, įkūrė Lietuvos statybininkų asociaciją (LSA).

LSA privalėjo ir privalo padėti savo nariams spręsti ekonomines, teisines ir finansines problemas, atstovauti statybos verslo interesus valdžios ir kitose institucijose, dalyvauti teisės aktų ir reglamentų rengimo procese, skatinti savo narių verslo augimą ir plėtrą, kurti partnerystę, plėsti įmonių ir organizacijų bendradarbiavimą, telkti pastangas ieškant naujų rinkų ir verslo partnerių, skatinti konkurencingumo didinimą ir verslo aplinkos gerinimą, formuoti teigiamą statybininko profesijos įvaizdį, siekti technologinės pažangos ir tvarumo visos šalies statybos sektoriuje.

VIZIJA IR MISIJA

LSA vizija. Esame verslo organizacija, profesionaliai atstovaujanti statybos verslo interesus, sprendžiant susidariusius iššūkius, kuriant partnerystę, gerinant verslo aplinką, skatinant LSA narių verslo augimą ir didinant jo plėtros galimybes.

LSA misija. Siekiame telkti ir stiprinti statybos verslo bendruomenę, kurti konkurencingą ir palankią verslo aplinką, skatinti įmonių socialinę atsakomybę, prisidėti prie technologinės pažangos ir tvarumo šalies statybos sektoriuje bei formuoti teigiamą statybininko profesijos įvaizdį.

VALDYMAS

Prezidentas:

Dalius Gedvilas (nuo 2013 m.).

LSA prezidentas atstovauja asociaciją Lietuvos ir užsienio valstybių institucijose, įstaigose ir organizacijose, tarptautinėse organizacijose, taip pat santykiuose su asociacijos partneriais bei kitais trečiaisiais asmenimis.

Viceprezidentai:

Kęstutis Vanagas - UAB "YIT Lietuva" generalinis direktorius.

Vytautas Vankevičius - UAB "Staticus" įkūrėjas.

Taryba - kolegialus LSA valdymo organas.

LSA Tarybos narių sąrašą rasite ČIA.

Visuotinis narių susirinkimas.

Visuotinio narių susirinkimo funkcijas rasite ČIA.

NARIAI

Šiuo metu asociacija vienija beveik 150 statybos, projektavimo, statybinių medžiagų ir konstrukcijų gamybos, techninės priežiūros, mokymo ir kt. įmones bei organizacijas.

 

LSA gretose taip pat yra Respublikinė langų ir durų gamintojų asociacija, Lietuvos santechnikų asociacija, Polistireninio putplasčio asociacija, pastolininkų asociacija Baltic Scaffolders Association ir Nacionalinė elektros technikos asociacija NETA.

 

LSA narių darbų apimtys sudaro apie 70% Lietuvos statybos darbų apimčių ir prie ekonomikos prisideda sukurdami apie 8% šalies BVP.

PARTNERIAI

- Esame Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) ir kitų visuomeninių organizacijų partneris

- Bendradarbiaujame su Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF)

- Esame Lietuvos statybos sektoriaus atstovas Europos statybos pramonės federacijoje (FIEC)

- Bendradarbiaujame su Valstybine darbo inspekcija (VDI)