Sveikiname asociacijos nares, pelniusias apdovanojimus „Lietuvos metų gaminys 2018“! Iš 11 apdovanojimą pelniusių projektų net 9 buvo įgyvendinti Lietuvos statybininkų asociacijai priklausančių įmonių.

„Džiaugiuosi, kad šiemet statybų sektoriaus įmonės aktyviai teikė paraiškas jau 22 kartą vykstantiems apdovanojimams ir taip prisidėjo prie statybų pramonės įgyvendintų projektų pristatymo ir verslo plėtros vystymo. Svarbu ir tai, kad dalis apdovanotų projektų buvo įgyvendinami panaudojant skaitmeninės statybos (BIM) įrankius. Tikiuosi, jog tokių projektų sparčiai daugės, vis labiau artėsime prie Vakarų ir Skandinavijos“, – sako Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

metu gaminys

STATYBOS IR STATYBINIŲ MEDŽIAGŲ PRAMONĖS GRUPĖJE APDOVANOTI LIETUVOS STATYBININKŲ ASPCIACIJOS NARIŲ ĮGYVENDINTI PROJEKTAI:

1.     Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos gyvenamosios patalpos – AB „Panevėžio statybos trestas“.

„Panevėžio statybos trestas“, drauge su partneriais parinkdami architektūrinius sprendinius, galvojo, kaip ir kokiomis priemonėmis bus ugdomi atskirai nuo šeimos ištisus mokslo metus praleidžiantys vaikai. Nuspręsta sovietmečiu statyto pastato tūryje sukurti bendrauti skatinančią, vertybes ugdančią, estetiškai lavinančią aplinką.

2.     Greitoji žiedinė sankryža magistralėje „Via Baltica“, panaudojant skaitmeninės statybos (BIM) įrankius – AB „Panevėžio keliai“.

Tai pirmasis kelių sektoriaus projektas, kur visa apimtimi ir visuose etapuose buvo panaudoti skaitmeninės statybos instrumentai: ir rengiant priešprojektinius sprendinius, ir projektuojant, ir vykdant rangos darbus.

3.     Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija. III etapas – rangovas AB „Panevėžio keliai“, projektuotojas UAB „Kelprojektas“.

Šioje zonoje transporto intensyvumas – vienas iš didžiausių Lietuvoje. Pagrindinė projekto užduotis – saugiai atskirti tranzitinį transportą nuo vietinio. Projektas buvo įgyvendinamas pagal ekonominio naudingumo principą, todėl vienu metu dirbančių specialistų skaičius ir  ilgametė konstruktorių patirtis leido operatyviai išspręsti kilusias problemas.

4.     Magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas – rangovas UAB „Alkesta“, projektuotojas UAB „Kelprojektas”.

Kelias rekonstruotas į AM kategoriją, išplatinant jį į dešinę bei įrengiant antrą dviejų eismo juostų važiuojamąją dalį, o važiuojamąsias dalis atskiriant 5,5 m pločio juosta. Įgyvendinus šį projektą, prisidėta prie saugaus tranzitinių bei šalies vidaus autotransporto judėjimo, pagerėjo susisiekimo sąlygos, jungiamieji keliai ir dviejų lygių kelių sankirtos užtikrina saugų vietinio transporto patekimą į sklypus greta kelio, sudarytos sąlygos stabdyti greitą dangos irimą.

5.     Švendubrės sezoninio upių pasienio kontrolės punkto, Nemuno kel. 76, Lipliūnų km., Druskininkų sav. statyba – UAB „Kortas“.

Įrengta punkto infrastruktūra sudaro palankias sąlygas nedidelėmis vandens transporto priemonėmis Nemunu plaukiančių asmenų judėjimui bei valstybės sienos kirtimui, pagerino Europos Sąjungos išorinės sienos saugumą.

6.     Viešbutis „Pacai“, rūmų rekonstrukcija ir statyba Vilniuje – UAB „Conresta“.

Projektas išsiskiria unikalia architektūrine koncepcija, istorinę autentiką derinančia su modernia prabanga. Pacų rūmai įtraukti į kultūros paveldą, todėl juos restauruojant buvo išlaikyta net 298 kvadratinių metrų unikalios XVI–XX a. sieninės tapybos, vietomis paliktas senojo Vilniaus grindinys, mūro sienos, konservuotas rūmų fasadas.

7.     Gyvenamas namas Čiurlionio g. 3, Vilniuje – UAB „YIT Kausta“.

7 aukštų daugiafunkcis pastatas transformavo ilgą laiką apleistą teritoriją į ramią gyvenamąją zoną pačioje miesto širdyje. Šis projektas įrodo, kad miesto plėtra nėra tik jo ribų augimas, bet ir pamirštų, apleistų erdvių miesto centre gaivinimas, naujo impulso suteikimas. „Čiurlionio 3“ butus ir komercines patalpas lydi infrastruktūros plėtra, kuri suteiks gyvybingumo aplinkinėms teritorijoms.

8.     Verslo centras „Arka“ Karaliaus Mindaugo pr. Kaune – UAB „YIT Kausta“.

Verslo centrą Kaune išskiria ne tik jo forma, bet ir pritaikyti aukščiausios energetinės klasės sprendimai bei inžinerinės naujovės. Jis šildomas geotermine energija, čia įrengtos šiuolaikiškos vėdinimo sistemos, o dideli langai užtikrina ne tik įkvepiantį Nemuno krantinės vaizdą, bet ir šviesą patalpose. Bemat išnuomotos beveik visos 8245 kv. m patalpos rodo, kad projektas miestui yra reikalingas

9.     AB „ORLEN Lietuva“ Būtingės terminalas. Talpykla TK-106 ir vamzdynai – AB „Montuotojas“.

Nauja talpykla padidino terminalo talpą, o kartu – bendrovės ir visos šalies energetinį saugumą.