Jau šiandien į Vilnių atvyksta Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning, kuris rytoj statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.

              Europoje šiandien vyksta reikšminga skaitmeninė statybos pramonės pertvarka. Šiuo klausimu Europa ne vienalytė – vienur skaitmeninė statyba smarkiai pažengusi, o kitur – gerokai atsilikusi, todėl Europoje būtina spartinti šiuos pokyčius. Tuo įsitikinęs Kjetil Tonning, Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas. Jis šią temą plėtos savo pranešime jau aštuntus metus iš eilės organizuojamoje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“.

„Džiaugiamės, kad į konferenciją sutiko atvykti žmogus, išmanantis plačią rinką, apimančią daugiau nei 43 mln. statybininkų visoje Europoje. Tikimės išskirtinių įžvalgų, vertingų pastebėjimų ne tik apskritai Europos, bet ir konkrečiai Lietuvos mastu“, - sako Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ vadovas ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas.

Inžinierius ir ekonomistas Kjetil Tonning turi daugiau nei 30 metų patirtį vadovaujančiose pozicijose nacionalinėse ir tarptautinėse statybos bei projektavimo bendrovėse, taip pat Norvegijos kariuomenėje. Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) valdymo komitetą be Kjetil Tonning sudaro dar 12 viceprezidentų iš įvairių Europos šalių.

2018 m. Europos statybos pramonės federacija (FIEC) kartu su kitomis didžiosiomis Europos statybos pramonės asociacijomis parengė ir paskelbė Europos statybos pramonės manifestą „Išmanesnė statyba. Stipresnė ekonomika. Integruota visuomenė“. Juo siekiama paraginti Europos Sąjungą imtis stiprios politinės lyderystės, kurti tinkamą su duomenų valdymu susijusią teisinę aplinką, užtikrinti, kad ES biudžete reikiamas dėmesys būtų skiriamas skaitmeninių įgūdžių vystymui, tyrimų veikloms ir IT infrastruktūros plėtojimui. „Skaitmeninė statyba gali padėti įgyvendinti visų svarbiausių ES prioritetinių sričių pagrindines kryptis – tai skaitmeninė ekonomika, energijos vartojimo efektyvumas, žiedinė ekonomika, klimato kaita, demografiniai pokyčiai, sveikata ir sauga, švietimas, mokymas ir kt.“, - teigia Kjetil Tonning.

„Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ taip pat bus kviečiama diskutuoti apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria Lietuvos statybos sektorius skirtingais skaitmeninimo etapais ir kaip tai lemia neatidėliotinus pokyčius teisiniame reguliavime.

„Šiais metais turime kuo pasidžiaugti: tarp Lietuvos statybos sektoriaus lyderių nerasime nė vienos įmonės, kuri dirbdama netaikytų BIM metodologijos. Lietuvos statybos įmonės, eksportuojančios savo paslaugas į užsienį, jau ne vienerius metus taiko BIM. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) išleidžiama jau trečia magistrantų karta, mokanti taikyti BIM. Taigi džiugu, kad privatus sektorius eina koja kojon su inovatyviu pasauliu. Tačiau yra ir kur pasitempti: viešasis sektorius čia žymiai atsilieka. Kiekviena diena, kai atidėliojame skaitmenizavimą, yra nepateisinama, nes lemia valstybės atsilikimą, ekonomikos lėtėjimą. Netaikydami „Statybos 4.0“ principų, pasmerkiame valstybę ledynmečiui“, – sako D. Gedvilas.

Baigiamasis konferencijos akcentas – geriausių Lietuvos BIM projektų autorių apdovanojimai.

 

 

Plačiau apie konferenciją ir konferencijos programa: skaitmeninestatyba.lt