Inžinierius ir ekonomistas Kjetil Tonning turi daugiau nei 30 metų patirtį vadovaujančiose pozicijose nacionalinėse ir tarptautinėse statybos bei projektavimo bendrovėse, taip pat Norvegijos kariuomenėje. Tai asmuo, turintis pagrindinę informaciją apie 43 milijonų Europos Sąjungos statybos sektoriaus bendruomenę ir jos vystymosi tendencijas.
Pirmąją vizito dieną K. Tonning ir S. Arundale dalyvavo apskrito stalo diskusijoje kartu su Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentu Daliumi Gedvilu, viceprezidentu Alfonsu Jaru, asociacijos nariais bei LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotoju Simonu Gentvilu. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos statybų sektoriaus aktualijos ir problemos, skaitmenizacijos svarba ir ES veiksmai, skatinantys skaitmeninę statybą. FIEC atstovai su susitikimo dalyviais dalinosi gerąja užsienio šalių praktika ir tarpusavyje diskutavo apie statybų sektoriaus perspektyvas bei reikalingus pokyčius Lietuvos rinkoje.
Antrąją vizito dieną FIEC atstovai dalyvavo konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”, kur K.Tonning skaitė pranešimą apie Europos statybų sektoriaus skaitmenizavimą. „Europoje šiandien vyksta reikšminga skaitmeninės statybos pramonės pertvarka. Šiuo klausimu Europa ne vienalytė – vienur skaitmeninė statyba smarkiai pažengusi, o kitur – gerokai atsilikusi, todėl būtina spartinti šiuos pokyčius“, - savo pranešime sakė FIEC prezidentas.
2018 m. Europos statybos pramonės federacija (FIEC) kartu su kitomis didžiosiomis Europos statybos pramonės asociacijomis parengė ir paskelbė Europos statybos pramonės manifestą „Išmanesnė statyba. Stipresnė ekonomika. Integruota visuomenė“. Juo siekiama paraginti Europos Sąjungą imtis stiprios politinės lyderystės, kurti tinkamą su duomenų valdymu susijusią teisinę aplinką, užtikrinti, kad ES biudžete reikiamas dėmesys būtų skiriamas skaitmeninių įgūdžių vystymui, tyrimų veikloms ir IT infrastruktūros plėtojimui. „Skaitmeninė statyba gali padėti įgyvendinti visų svarbiausių ES prioritetinių sričių pagrindines kryptis – tai skaitmeninė ekonomika, energijos vartojimo efektyvumas, žiedinė ekonomika, klimato kaita, demografiniai pokyčiai, sveikata ir sauga, švietimas, mokymas ir kt.“, - kalbėjo Kjetil Tonning.
FIEC atstovai taip pat nepraleido progos apsilankyti didžiausioje statybų parodoje "Resta 2019", kur turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos statybų sektoriaus naujienomis bei veiklos rezultatais.
Jau tradicine tapusios ir aštuntą kartą vykusios konferencijos „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius” organizatoriai – Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“, o renginio tema – skaitmeninė miestų transformacija.
Renginį atidarė ir sveikinimo kalbas sakė LR Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis bei VGTU rektorius, prof. dr. Alfonsas Daniūnas. „Skaitmenizacija Lietuvoje yra būtinybė. Statybų sektoriaus skaimeninimo ir BIM taikymo skatinimas bus viena iš pagrindinių LR Vyriausybės veiklų“, - sakė A. Stončaitis.
Konferencijoje statybų ir nekilnojamo turto sektoriaus bendruomenė turėjo galimybę išgirsti net 11 Lietuvos bei užsienio skaitmeninės statybos vystytojų pranešimų apie skaitmeninę miestų transformaciją, BIM diegimo aktualijas bei reikalingus pokyčius teisiniame reguliavime. Rodrigo Coloma (Suomija) savo pranešimo metu pristatė skaitmeninį Tamperės miesto modelį, Michael Friis Oersted (Danija) – BIM ir iTwin sprendimus Kopenhagos oro uosto valdymui, o Risto Vahenurm (Estija) pasakojo kaip rinkti duomenis BIM pastato savininkui.
Išgirsti kolegų pranešimų atvyko ir Latvijos statybininkų asociacijos prezidentas Normunds Grinbergs.
„Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius” dalyviai taip pat buvo kviečiami diskutuoti apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria Lietuvos statybos sektorius skirtingais skaitmeninimo etapais ir kaip tai lemia neatidėliotinus pokyčius teisiniame reguliavime.
Renginio pabaigoje buvo apdovanoti geriausi "Lietuvos BIM projektai 2019" (https://skaitmeninestatyba.lt/aktualijos/isrinkti-geriausi-lietuvos-bim-projektai-2019/).