Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) siekia, kad nuo 2020 metų visiems statantiems ir remontuojantiems darbininkams būtų privaloma turėti statybininko kortelę.

Gegužės 28 d. Trišalė taryba pritarė privalomos statybininko kortelės įvedimui Lietuvoje, tačiau kol kas nesutarė, kas turėtų šią sistemą įgyvendinti – LSA ar valstybinis sektorius.

Vaidas Augustinavičius, Vyriausybės kanceliarijos Strateginių kompetencijų grupės skyriaus patarėjas, Trišalės tarybos posėdyje sakė, kad kortelė galėtų būti įvesta kitąmet, o reguliacija turėtų užsiimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Valstybine darbo inspekcija.

LSA prezidentas Dalius Gedvilas mano, kad Vyriausybės kanceliarijos pasiūlytas modelis yra nelogiškas, nes nėra prasmės iš naujo kurti sistemos, kurią asociacija jau yra sukūrusi ir pajėgi administruoti. Jo teigimu, neaišku, iš kokių lėšų kortelės sistema būtų kuriama ir administruojama.

„STATREG sistema jau veikia ir labai keistai skamba, kad šiandien visų mokesčių mokėtojų pinigai bus metami į naują sistemą, (...) galima naudotis ta sistema jau dabar, o ne kurti naują“, – teigia D. Gedvilas.

Lietuvos statybininkų asociacija korteles išduoda jau nuo 2018 m. ir jas jau turi apie 1000 statybininkų visoje Lietuvoje.

D. Gedvilas privalomos statybininko kortelės idėją pristatė Trišalės tarybos posėdyje balandį.

Privalomos statybininko kortelės įvedimui pritarė dar 10 šakinių sektoriaus asociacijų, kurios kartu su LSA pasirašė rezoliuciją dėl privalomos statybininko (STATREG) kortelės įvedimo Lietuvoje. Rezoliuciją pasirašiusios asociacijos:

1.    Lietuvos statybininkų asociacija

2.    Respublikinė langų ir durų gamintojų asociacija

3.    Mineralinės vatos gamintojų asociacija

4.    Statybos produktų bandymų laboratorijų asociacija

5.    Lietuvos melioracijos įmonių asociacija

6.    Lietuvos elektros energetikos asociacija

7.    Lietuvos projektavimo įmonių asociacija

8.    Baltijos šalių pastolininkų asociacija

9.    Lietuvos santechnikų asociacija

10. Lietuvos statybos inžinierių sąjunga

11. Nacionalinė pasyvaus namo asociacija