Spalio 22 d. įvyko Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Tarybos posėdis, kuriame buvo aptarta statybos darbų ir projektavimo paslaugų viešųjų pirkimų problematika, taip pat išrinktas naujas LSA viceprezidentas bei priimti du nauji nariai.

 

Šiandien stringantys valstybiniai statybos projektai signalizuoja apie rimtas spragas viešųjų pirkimų teisiniame reguliavime dėl vyraujančio mažiausios kainos kriterijaus. Tą liudija tokie atvejai kaip Kauno stadiono statybos, Gedimino kalno rekonstrukcija ar Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos.

 

Šiuo metu statybos darbų viešuosiuose pirkimuose yra susiformavusi praktika, kai užsakovas pasirinka tą paslaugos teikėją, kuris pirkimų metu pasiūlė mažiausią kainą. Tačiau perkančiosios organizacijos, užsakydamos pigiausią produktą, vis dar neįvertina, kokios pasekmės gali laukti rytoj. Tariami sutaupymai perkant už mažiausią kainą vėliau išleidžiami stabdant ir konservuojant neužbaigtas statybas, prarandant darbų kokybės garantijas bei iš naujo atliekant viešųjų pirkimų procedūras.

 

LSA prezidento Daliaus Gedvilo teigimu, mažiausios kainos kriterijus, BIM metodologijos ir elektroninio statybos darbų žurnalo nenaudojimas, standartizuotų sutarčių nebuvimas ir neįvertinimas ar įmonė apskritai yra pajėgi atlikti darbus – pagrindinės ydos, kamuojančios viešųjų pirkimų procesą ir lemiančios komplikuotą projektų įgyvendinimą. Todėl akivaizdu, jog būtini pokyčiai viešųjų pirkimų teisiniame reguliavime.

 

Posėdžio metu Taryba taip pat išrinko naująjį LSA viceprezidentą – Vytautą Vankevičių, įmonės STATICUS įkūrėją.

 

„Visa statybininkų bendruomenė puikiai žino, kad Vytautas ne tik skiria ypatingą dėmesį aukštai darbo kultūrai statybose, bet ir atstovauja įmonę, kuri yra viena iš Lietuvos statybos eksporto lyderių. Esu tikras, kad Lietuvos statybininkų asociacija dabar bus dar solidžiau atstovaujama užsienio rinkose“, - sako LSA prezidentas Dalius Gedvilas.

 

V. Vankevičius pareigose pakeitė buvusį LSA viceprezidentą Joną Dumašių. LSA viceprezidentų pareigas taip pat eina YIT LIETUVA vadovas Kęstutis Vanagas ir Alfonsas Jaras.

 

Į LSA bendruomenę priimti ir du nauji nariai – įmonės UAB „Fasadų apšiltinimo sistemos“ ir UAB „TEC Consulting“.