Europos Žaliojo kurso įgyvendinimas – ambicingas iššūkis ir naujos galimybės visiems verslo sektoriams, taip pat ir statyboms. 

Šiandien pastatai yra vieni didžiausių energijos vartotojų, darančių itin didelį poveikį aplinkai. Jie sunaudoja 40% visos energijos ir 25% vandens, išskiria net apie 40% visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (CO2). Žaliajame kurse skiriamas itin didelis dėmesys tvariai statybai, pastatų modernizacijai ir jos skatinimui, nes tai – vienas iš efektyviausių būdų kovoti su klimato kaita. 

Norint pasiekti Europos Sąjungos (ES) tvaraus augimo tikslų, reikalingos naujos statybos specialistų žinios ir aktyvus įsitraukimas į „žaliųjų“ pokyčių procesą statybos sektoriuje.

Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kartu su kitomis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ispanijos statybos sektoriaus asociacijomis parengė „Statybos sektoriaus specialistų tvarumo mokymų gaires“, kuriose glaustai aprašomi visi tvarumo aspektai ir būdai, kaip trumpai ir efektyviai apmokyti būsimus ir esamus statybose dirbančius specialistus, siekiant pereiti prie tvarios ir „žalios“ statybos.

Kviečiame dalyvauti seminare – diskusijoje „Žaliasis kursas ir statyba: Ką turės žinoti statybos sektoriaus specialistai?“ ir sužinoti, kas yra tvarumas statyboje, kokie darbuotojų ir inžinierių mokymai bus reikalingi ateityje bei kuo jie bus naudingi įmonėms, norinčioms dalyvauti „žaliuosiuose“ viešuosiuose pirkimuose.

◾ Data: Gruodžio 9 d. (trečiadienis)

◾ Laikas: 14:00 – 15.20 val.

◾ Vieta: ZOOM (prisijungimo nuoroda - https://us02web.zoom.us/j/82736409346

 

Mokymų gairės sukurtos, įgyvendinant „Erasmus+“ projektą „Aplinką tausojančios darbo kultūros mokymo – statybos sektoriaus specialistams – plėtojimas“.