KADA 2020 m. birželio mėn.
KAM LR Aplinkos ministerijai
DĖL Nacionalinio statybos informacijos klasifikatoriaus parinkimo
APRAŠYMAS

Asociacija nepritaria idėjai steigti valstybinę informacinę sistemą tam, kad užtikrinti klasifikuojamų duomenų kaupimą. Planuojama kurti sistema yra didžiulės apimties ir nuolatos ypač dinamiškai besikeičianti duomenų bazė, kurios valstybė (nei vienos institucijos asmenyje) nesugebės suvaldyti.

Vietoje siūlomos klasifikatoriaus (kaip duomenų bazės su valstybine informacine sistema) idėjos asociacija siūlo apsvarstyti atvirų duomenų principu bei tarptautinio standarto ISO 81346-12:2018 pagrindu formuojamos duomenų bazės idėją, pagal kurią kiekvienas atskiras ūkio subjektas savo produktus klasifikuotų minėto ISO standarto pagrindu ir informaciją kauptų pas save, sudarydamas galimybę visiems pageidaujantiems asmenims (pvz. projektuotojams, produktų pirkėjams, inspektuojančioms institucijoms ir kt.) prie šios duomenų bazės prisijungti ir iš jos gauti informaciją apie suklasifikuotus produktus. T.y. duomenų bazė veiktų kaip ūkio subjektų lokalių duomenų bazių visuma, funkcionuojanti integraliai vieningoje pavadinimų ir kodų sistemoje minėto ISO standarto pagrindu.

Tokia sistema nuimtų nuo valstybės didžiulę administracinę bei finansinę naštą ir sudarytų prielaidas keliamus tikslus pasiekti žymiai greičiau ir paprasčiau.