KADA 2021 m. balandžio mėn.
KAM LR Sveikatos apsaugos apsaugos ministerijai
DĖL Galimybės paskiepyti didžiausių statybos bendrovių darbuotojus COVID–19 vakcina
APRAŠYMAS

Asociacijos nariai – didžiosios statybų bendrovės, kurių kiekvienoje dirba šimtai darbuotojų, kreipėsi į asociaciją dėl galimybės paskiepyti jų darbuotojus COVID-19 ligos vakcina.

Viešojoje erdvėje buvo ne kartą minima, kad dėl medikų ir visuomenės nuogastavimų, jog vakcina gali turėti neigiamą šalutinį poveikį, yra nepanaudojami dideli COVID-19 ligos vakcinos kiekiai. Tuo tarpu statybų bendrovės, kiekviena turinčios šimtus darbuotojų, negali pilnavertiškai dirbti dėl COVID-19 rizikos. Analogiškų sunkumų patiria ir tos Lietuvos statybų bendrovės, kurios dirba užsienyje ir dėl COVID-19 rizikos nebegali eksportuoti savo paslaugų.

Statybų bendrovės informavo asociaciją, kad sutinka organizuoti savo darbuotojų skiepijimą nepanaudota vakcina, jeigu tik joms būtų sudaryta tokia galimybė. Daugiausiai tai liečia bendroves, turinčias buveines ir dirbančias Vilniaus mieste. Asociacija prašo įvertinti šį statybos bendrovių pasiūlymą. Tai sudarytų sąlygas neprarasti vakcinos, greitinti visuomenės vakcinaciją bei ekonominį atsigavimą.